...Walk Again

Exoskeleton technology is known as one of the advanced robotic technologies around the world and, until now, just a few exoskeleton companies in the US And Japan  succeeded in making commercial products. Pedasys, the Iranian knowledge-based company, a group of university professors, researchers and engineers who have experience in power-assisted and rehabilitation robotic systems, has succeeded designing “Exoped”, a lower-limb robotic exoskeleton for walking of paraplegic patients.

Products

Exoped

(Clinical)

Exoped Robotic Exoskeleton is a walking assistance system that gives back the ability of walking to paraplegic patients and people with lower limb disabilities . This robot can help users to sit, stand and walk and can be considered as an alternative and replacement for wheelchairs.

Hamgaam Events

Testimonial Events 
0
Events
0
Participant
0
Viewer
0
Hours Planning

News & Articles

About Us

Pedasys is a company that designs and manufactures power-assisted robots and rehabilitation systems for disabled patients, elderly people.

In 2013, Pedasys group established by a group of talented researchers and graduates of Tehran university, Sharif university of technology and Tarbiat Modares university. In 2014, the group started basic studies, market planning and fundamental design of a robotic exoskeleton for paraplegic patients using their valuable experinces of designing various industrial robots. In this year, Shenasa-VC, Pasargad financial group venture capital, accepted supporting the project and made a big step forward for realisation of first iranian exoskeleton robot, Exoped. In 2015, the group is accepted and recognized as a knowledge-based company in Sharif advanced technologies incubator, where the company is still resided in.

In recent years, many PhD and Msc Engineering students have cooperated on this project, and chose their university studies related to this project.

Currently, clinical version of Exoped robotic exoskeleton has been made, and it is ready to be used in medical centers.

FAQs

اکسوپد یک ربات اسکلت بیرونی فعال (اورتز هوشمند) است. از این ربات برای راه رفتن افراد معلول حرکتی پایین تنه استفاده می‌شود. این ربات با چهار موتور الکتریکی قادر است افراد کم‌توان و ناتوان حرکتی پایین تنه را از حالت نشسته به ایستاده و برعکس برده و آنها را راه ببرد.

اکسوپد قابل استفاده افراد کم‌توان و ناتوان حرکتی در ناحیه پایین تنه است. برای استفاده از اکسوپد کاربر باید توانایی استفاده از دستهای خود را به صورتی که بتواند پارالل یا عصا را در دست خود بگیرد و تعادل خود را حین فرایند گام برداری حفظ نماید، داشته باشد. البته ذکر این نکته لازم است که کاربر وزن بدن خود را با دستهایش تحمل نمی‌کند بلکه ربات وزن کاربر را تحمل می‌کند و کارکرد دستها برای ایجاد تعادل بدن و حرکت صحیح است.
همچنین کسانی که از اکسوپد استفاده می‌کنند نباید دچار انحنای غیر طبیعی اندام تحتانی، پوکی استخوان، آتروفی شدید و اسپاسم شدید عضلانی باشد. به طور کلی پیش از استفاده از این وسیله بهتر است با کارشناس فیزیوتراپی یا پزشک متخصص توانبخشی خود مشورت کنید.
علاوه بر نکات فوق، بیمار باید از نظر وزن و سایز بدن دارای شرایط زیر باشد:
وزن کمتر از ۹۰ کیلوگرم
قد بین ۱۵۵ تا ۱۹۰ سانتی متر

اکسوپد قابل استفاده افراد کم‌توان و ناتوان حرکتی در ناحیه پایین تنه است. برای استفاده از اکسوپد کاربر باید توانایی استفاده از دستهای خود را به صورتی که بتواند پارالل یا عصا را در دست خود بگیرد و تعادل خود را حین فرایند گام برداری حفظ نماید، داشته باشد. البته ذکر این نکته لازم است که کاربر وزن بدن خود را با دستهایش تحمل نمی‌کند بلکه ربات وزن کاربر را تحمل می‌کند و کارکرد دستها برای ایجاد تعادل بدن و حرکت صحیح است.
همچنین کسانی که از اکسوپد استفاده می‌کنند نباید دچار انحنای غیر طبیعی اندام تحتانی، پوکی استخوان، آتروفی شدید و اسپاسم شدید عضلانی باشد. به طور کلی پیش از استفاده از این وسیله بهتر است با کارشناس فیزیوتراپی یا پزشک متخصص توانبخشی خود مشورت کنید.
علاوه بر نکات فوق، بیمار باید از نظر وزن و سایز بدن دارای شرایط زیر باشد:
وزن کمتر از ۹۰ کیلوگرم
قد بین ۱۵۵ تا ۱۹۰ سانتی متر

بازگرداندن توانایی راه رفتن به افراد کم‌توان و ناتوان پایین تنه بیش از هر چیز بر روحیه، اعتماد به نفس و امید آنان به زندگی اثر قابل توجهی دارد. افزون بر این امکان ایستادن، نشستن و راه رفتن کاربران به آنان استقلال بیشتری در زندگی می‌دهد. همچنین تحرک بیشتر موجب بهبود وضعیت فیزیکی از جمله بهبود گردش خون، تنظیم فشار خون، بهبود تنفس، جلوگیری از مشکلات گوارشی و کلیوی، زخم بستر، دردهای مزمن و تضعیف ماهیچه‌ها می‌شود.
از اکسوپد می‌توان برای توانبخشی افرادی که دچار اختلال در الگوی راه رفتن هستند استفاده کرد.

بیمار پاراپلژیک با واکر نمیتواند راه برود اما با اورتز می‌تواند این کار را انجام دهد. در راه رفتن با اورتز فشار زیادی به کتف و دستها وارد می‌شود تا جایی که برای برخی از بیماران غیر قابل اجراست. این در حالی است که در اکسوپد نیاز به فعالیت بیش از حد دستها نیست و راه رفتن با زحمت کمتر و برای قشر وسیعتری از بیماران فراهم است. افزون بر این، بیمار باید اورتز را در حالت ایستاده بپوشد که نسبتاً فرایند سختی است. این در حالی است که بیمار اکسوپد را در حالت نشسته می‌پوشد و به کمک ربات می‌ایستد.

افزایش استقلال بیمار هدفی است که در نمونۀ شخصی دنبال می‌شود. در نمونۀ شخصی کاربر قادر به نشستن برخاستن و راه رفتن در زمین هموار بدون نیاز به کمک و همراه است. هدف در نمونۀ کلینیکی، توانبخشی کاربر و جلوگیری از بروز مشکلات ثانویه ناشی از نشستن دائمی است.

اکسوپد کلینیکال مخصوص استفاده در مراکز درمانی است اما در نسخه شخصی، قابلیت استفاده در محیط های گوناگون مسطح به صورت روزمره موجود است.

گروه فنی شرکت در حال آماده سازی نسخه شخصی هستند و پیش بینی می‌شود تا پایان سال ۹۹ امکان عرضه عمومی آن به متقاضیان فراهم شود.

ضایعات عصبی اصولاً قابل ترمیم نیستند اگر چه با فرایندهای توانبخشی، بدن می‌آموزد که وظیفۀ بخش ضایعه دیده را به عهدۀ بخش دیگری از سامانۀ عصبی قرار دهد. اکسوپد نیز در این راستا می‌تواند مفید باشد. در کنار این موضوع، اکسوپد می‌تواند با فعال نگاه داشتن عضلات ناحیه تحتانی از آتروفی آنها جلوگیری کند؛ مانع مشکلات جانبی ناشی از نشستن دائم مانند مشکلات عروقی، گوارشی و پوستی شده و همچنین بر روحیه کاربر تأثیر مثبت بسزایی داشته باشد.

این فناوری پیش از این و در سالهای اخیر در کشورهای امریکا و ژاپن مورد استفادۀ بیماران قرار گرفته و خطر خاصی نداشته است. در برخی موارد در صورت عدم رعایت اصول اتصال ربات به بدن، در محل اتصال کبودی پوست گزارش شده است. البته در نسخه کلینیکال با استفاده از فوم های مخصوص سعی کردیم از بروز چنین موردی جلوگیری کنیم.

نسخۀ درمانگاهی برای درمانگاهها طراحی شده است و باید زیر نظر پزشک یا فیزیوتراپیست یا حداقل اپراتور آموزش دیده استفاده شود و با توجه به پیش‌بینی امکانات ثبت و تحلیل داده‌های حرکتی برای بررسی شاخصهای پیشرفت بیمار، قیمت بالایی دارد. اما چنانچه بیماری علاقه‌مند به استفاده از آن در منزل شخصی باشد، در صورت وجود شرایط زیر امکان پذیر است:
– وجود فضای فیزیکی مناسب در منزل
– تأیید پزشک معالج بیمار بر استفاده از اکسوپد
– حضور دو فرد سالم در هنگام استفاده توان یاب از دستگاه برای مراقب بیشتر.

بله. خریداری دستگاه درمانگاهی شامل نصب، راه اندازی و یک دوره آموزش دو هفته‌ای است.

با توجه به نوسانات اقتصادی، برآورد مشخصی از قیمت نهایی نسخه کلینیکال نداریم، گرچه تمام تلاش تیم پداسیس بر آن است تا با مدیریت صحیح با قیمتی مناسب به بازار عرضه شود تا درصد بالایی از توانیابان مان بتوانند این دستگاه را تهیه کنند.

اکسوپد دارای گارانتی 24 ماهه به همراه نصب، راه اندازی، آموزش و خدمات پس از فروش 60 ماهه شامل سرویس های دوره ای، ارتقاء نرم افزار به نسخه های جدیدتر، تامین قطعات، تعمیر و کالیبراسیون دستگاه است.

استفاده از پارالل برای تمرین بیماران به منظور کمک به حفظ تعادل
اتصال ربات و بیمار به ریل سقفی به کمک بندهای نگهدارنده برای جلوگیری از زمین خوردن کاربر
تجهیز ربات به قفلهای مکانیکی برای جلوگیری از هرگونه حرکت ناخواسته ربات و حفاظت از اندامهای پایین تنۀ کاربر
تجهیز ربات به سامانه هوشمند تشخیص وضعیت موتورهای ربات و رفتن به «وضعیت امن» در صورت بروز مشکل

بله. افزون بر این تسهیلاتی برای خرید وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

در صورت وجود دستگاه در انبار به صورت فوری تحویل می‌شود. در صورت عدم موجودی، دو ماه پس از تکمیل فرآیند سفارش دستگاه به مشتری تحویل داده می شود.

از نظر سن دستگاه محدودیت ندارد، در صورتی که توان یاب شرایط جسمی مناسب قید شده در سئوال 2 و 3 را داشته باشد می تواند از اکسوپد استفاده کند.

Test The Robot

The test is just available in Tehran and for clinical version of Exoped

?Have Any Questions

:For more information Follow Us on Our Social Networks

ADDRESS: Tehran, Khark St. Dr Javad Movaffaghian Rehabilitation center

icons8-aparat