حضور پررنگ پداسیس در نمایشگاه ساخت ایران

exoped اکسوپد ربات اسکلت خارجی ایرانی محصول پداسیس ویژه معلولان فلج پایین تنهچهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از پنجم تا هشتم اردی‌بهشت ماه 95 در محل دائمی نمایشگاههای بین‌المللی تهران برگزار شد و شرکت پویندگان دانش سیستمهای توان افزای پاسارگاد (پداسیس) نیز با محصول فناورانه و جدید خود به نام اکسوپد (Exoped) در این نمایشگاه شرکت کرد.

اکسوپد یک ربات پوشیدنی اسکلت خارجی پایین تنه است که به افراد فلج پایین تنه (paraplegic) امکان راه رفتن می‌دهد. با وجود این دستگاه دیگر نیازی به استفاده از صندلی چرخدار نیست!

exoped اکسوپد ربات اسکلت خارجی ایرانی محصول پداسیس ویژه معلولان فلج پایین تنه - نمایشگاه ساخت ایرانرباتهای پوشیدنی اسکلت خارجی چند سالی است که در جهان مورد توجه قرار گرفته‌اند و تا کنون تنها دو شرکت آمریکایی، یک شرکت ژاپنی و یک شرکت اسرائیلی موفق به دریافت تأییدیه های لازم از مراجع درمانی برای استفاده از این دستگاهها در مراکز توانبخشی شده‌اند. با توجه به فناوریهای نوین به کار رفته در این دستگاهها و بازار تازه‌ای که برای این نوع محصول ایجاد شده است، قیمت تمام شده آن‌ها بالاست و متأسفانه هنوز وارد کشور نشده‌اند. اما خوشبختانه شرکت ایرانی پداسیس با بهره گیری از توان متخصصان و مهندسان کشور موفق به تولید نمونه‌ای کاملاً بومی و کارآمد از ربات اسکلت خارجی پایین تنه شده است. دستگاه اکسوپد تا کنون بر روی چندین بیمار فلج پایین تنه مورد آزمایش قرار گرفته و هم‌اکنون در حال اخذ مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه برای عرضه در مراکز توانبخشی است. لازم به ذکر است که قیمت این دستگاه بسیار پایینتر از مشابههای خارجی است.

در این نمایشگاه جناب آقای دکتر اسدی فر دبیر نمایشگاه ساخت ایران، از غرفه پداسیس بازدید کردند و پس از بررسی عملکرد دستگاه با اختصاص یارانه حمایتی به خریداران موافقت نمودند.

exoped اکسوپد ربات اسکلت خارجی ایرانی محصول پداسیس ویژه معلولان فلج پایین تنه - موسسه خیریه رعد - شمعدانیدر نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران، غرفه پداسیس افتخار میزبانی میهمانان ارجمندی از مؤسسه خیریه رعد را داشت. جناب آقای دشتی مسئول روابط عمومی و سرکار خانم دکتر حقیقی مسئول واحد فیزیوتراپی مؤسسه رعد ساعتی به گفتگو با ما نشستند و دستگاه در حضور ایشان و سایر علاقه‌مندان تست شد.

همچنین از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی جناب آقای دکتر لایقی به همراه مهندس کاشانی از غرفه ما بازدید کردند. دکتر فریدون لایقی فوق تخصص جراحی ترمیمی دست و اعصاب محیطی، عضو محترم هیئت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و دارای رتبه استادیاری در دانشگاه علوم بهزیستی می‌باشند که در حال حاضر ریاست بیمارستان توانبخشی رفیده را بر عهده دارند و مهندس رضا وهاب کاشانی از اساتید و عضو هیئت علمی دانشگاه می‌باشند.

exoped اکسوپد ربات اسکلت خارجی ایرانی محصول پداسیس ویژه معلولان فلج پایین تنه - نمایشگاه ساخت ایرانهمچنین آقای مهندس علامی از طرف پژوهشکده بنیاد جانبازان و معلولان نیز مهمان ما بودند و عملکرد دستگاه را بررسی کردند.

گفتنی است در طول برگزاری نمایشگاه، عمل‌کرد و شیوه استفاده از ربات اکسوپد به صورت عملی در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفت.

exoped اکسوپد ربات اسکلت خارجی ایرانی محصول پداسیس ویژه معلولان فلج پایین تنه - نمایشگاه ساخت ایران

شرکت پداسیس یک شرکت دانش بنیان از مجموعه شرکتهای عضو خانواده شناسا و مستقر در مرکز تحقیقات فناوریهای هوشمند عصبی جواد موفقیان (وابسته به دانشگاه صنعتی شریف) است.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *