بیمارستان امام خمینی میزبان ربات اسکلت بیرونی اکسوپد

اسکلت بیرونی اکسوپد بیمارستان امام خمینی

اسکلت بیرونی اکسوپد بیمارستان امام خمینی

بزرگترین مرکز آموزشی و درمانی کشور این روزها میزبان ربات اسکلت بیرونی اکسوپد است. مرکز تحقیقات ترمیم ضایعات مغزی و نخاعی بیمارستان امام خمینی در قالب یک طرح پژوهشی مشترک میان دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه صنعتی شریف از ربات اسکلت بیرونی اکسوپد در این بیمارستان استفاده می‌کند.

رباتهای اسکلت بیرونی درمانگاهی به طور عمده برای کمک به توانبخشی بیماران دچار کم توانی یا ناتوانی نواحی پایین تنه استفاده می‌شوند. بیماران آسیب نخاعی، ام اس و دسته‌ای از بیماران دچار آسیبهای مغزی از اصلی‌ترین مخاطبان استفاده از این فناوری نوین هستند. فناوری اسکلت بیرونی پایین تنه به کاربران امکان راه رفتن می‌دهد و می‌تواند در تسریع روند توانبخشی بیماران نقش بسیار موثری ایفا کند. جلوگیری از عوارض متعدد نشستن طولانی مدت مانند زحم بستر، مشکلات کلیوی و گوارشی، تحلیل عضلات، مشکلات فشار خون و … و همچنین بهبود روحیه بیمار و دادن استقلال حرکتی بیشتر به وی از جمله مزایای استفاده از ربات اسکلت بیرونی اکسوپد است.

مرکز تحقیقات ترمیم ضایعات مغزی و نخاعی بیمارستان امام خمینی به عنوان پنجمین مرکز پژوهشی – درمانی در ایران از ربات اسکلت بیرونی اکسوپد ساخت شرکت دانش بنیان پداسیس استفاده می‌کند و بیماران مشارکت کننده در این طرح پژوهشی می‌توانند از مزایای استفاده از این فناوری بومی  بهره‌مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *