به هنگام همگام – گزارش پداسیس از برگزاری دومین رویداد همگام

رویداد سوم همگام

دومین نوبت از مجموعه رویداد های همگام ، روز پنج شنبه مورخ ۲۷ شهریورماه ۹۹ در کلینیک فیزیوتراپی نورا به همت اعضای پداسیس و با حضور یکی از توان یابات داوطلب استفاده از ربات اسکلت بیرونی اکسوپد برگزار شد.
همگام دوم درحالی برگزار شد که با توجه به شرایط کنونی جامعه و اولویت قراردادن سلامت افراد ، این مراسم بصورت آنلاین و از طریق پخش زنده ی اینستاگرام میزبان مخاطبین گرامی بود و علاقه مندان توانستند بصورت مجازی مهمان این رویداد دانش بنیان باشند.

 

در این رویداد که با توجه به پویش مجازی راه اندازی شده برای آن ، «همگام شو» نامگذاری شد ؛ توان یاب شرکت کننده به تجربه ی کاربری از ربات اکسوپد پرداخت و مهمانان و نمایندگانی از شرکت پداسیس به گفتگوی زنده راجع به این محصول منحصربه فرد در ایران و خاورمیانه پرداختند . پویش مجازی «همگام شو» برای درخواست و تشویق هموطنان به بازنشر فراخوان این رویداد در شبکه های اجتماعی طراحی شد تا در روز رویداد ، توان یاب شرکت کننده به تعداد این اشراک گذاری ها ،به کمک ربات اکسوپد گام بردارد .

این رویداد آنلاین ، با دعوت از مهندس سهند حسین پور ، کارشناس ارشد مهندسی برق کنترل و مسئول فنی پروژه ی اکسوپد آغاز شد که ابتدا توضیحات جامعی درخصوص تکنولوژی اگزواسکلتون هاو صنعت رباتیک در مهندسی پزشکی و فیزیوتراپی توسط ایشان ارائه شد؛ همچنین در ادامه سوالاتی در رابطه با نکات فنی ربات را پاسخ دادند. شرایطی که برای استفاده از اکسوپد حائز اهمیت است ، محدودیت های کاربری آن و نکات منحصر به فرد در طراحی و تولید این ربات از نکات بیان شده از زبان مهندس حسین پور بود.

این بار نوبت به سرکارخانم دکتر فیروزه رسید تا به نمایندگی از کلینیک فیزیوتراپی نورا و بعنوان متخصص ، درمانگر و فیزیوتراپیست ، نقطه نظرات ارزشمند خود را پیرامون استفاده از رباتیک در تمرین درمانی و فیزیوتراپی بیماران آسیب دیده و ضایعه نخاعی با مهمانان و بینندگان برنامه درمیان بگذارند تاثیرات استفاده از اکسوپد در جلوگیری از عوارض ناشی از بی حرکتی و یکجانشینی توانیاب ، اثرات مثبت روحی روانی حاصل از راه رفتن دوباره و بازیابی روحیه اعتماد به نفس از نکات شخص ذکر شده توسط دکتر فیروزه به شمار می آید.

در ادامه ی برنامه ، سرکارخانم صابری ، کارشناس شرکت پداسیس ، از امکانات و شرایط فراهم شده برای توانیابان سخن گفتند که نحوه ی ارتباط متقاضیان استفاده از اکسوپد ، مراکزدرمانی و کلینیک ها با پداسیس از اهم این بیانات به حساب می آید . به علاوه ، ایشان توضیحاتی در مورد تمهیدات اندیشیده شده توسط پداسیس برای ثبت نام داوطلبان در وبسایت و امکان تجربه رایگان استفاده از ربات در رویدادهای همگام مطرح نمودند

مهمان بعدی رویداد ، مهندس محمدرضا ایلخانی ، مدیر بازاریابی شرگت پداسیس بودند که در ارتباط با اخبار و اقدامات انجام شده در حوزه ی تجاری سازی اکسوپد به گفتگو نشستند . سخنان مهندس ایلخانی نویدبخش تولید و عرضه ی نسخه ی شخصی ربات اکسوپد تا پایان سال جاری و ورود پداسیس به بازارهای بین المللی در آینده ای نزدیک بود . تسهیلات ویژه ی درنظرگرفته شده برای خرید و بهره مندی از اکسوپد توسط مراکز درمانی و اشخاص حقیقی – پس از عرضه ی نسخه ی شخصی اکسوپد – از دیگر نکات با اهمیت این گفتگو بود . همچنین ایشان مواردی در خصوص خدمات پس از فروش و پشتیبانی پداسیس خاطرنشان کردند .

مهمان ویژه ی همگام دوم ، جناب آقای سیدمحمد طباطبایی ، یکی از چهره های موفق در حوزه ی ورزش معلولین ، که عضویت در تیم ملی قایقرانی جمهوری اسلامی ایران و مربی گری ورزش معلولین از افتخارات شایان ذکر ایشان شمرده می شود ، پس از استفاده و تجربه ی راه رفتن به کمک اکسوپد از نقاط قوت و احساس رضایت از اکسوپد گفتند و دیگر هموطنان توانیاب را به تجربه کردن اکسوپد دعوت کردند . تداعی شدن یک راه رفتن واقعی برای توانیاب و تقویت روحیه ی اعتماد به نفس از جنبه های مثبت ذکر شده توسط این چهره بود. مضافاً هزینه های بالای استفاده از نمونه های خارجی این ربات در مقایسه با اکسوپد که بصورت رایگان در اختیار داوطلبان تجربه ی این ربات قرارمیگیرد ، از دیگر بیانات این مهمان توانیاب بود .

سخنان سرکار خانم صابری و پاسخ به سوالات متداول مخاطبان توسط ایشان ، حسن ختام دومین رویداد همگام پداسیس بود
پداسیس بر خود لازم میداند از تمامی شرکت کنندگان ، مهمانان ارجمند و یاری دهنگان خود در برگزاری این رویداد ، کمال تشکر و قدردانی را بجای آورد . با امید بهبود کیفیت زندگی تمامی توان یابان عزیز کشورمان ایران و سراسر جهان ، که آرزوی خانواده ی پداسیس از ابتدای این راه تا کنون بوده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *