«اکسوپد» رباتی برای راه رفتن معلولان، مورد توجه فیزیوتراپیستهای ایران

غرفه شرکت ایرانی پداسیس سازنده ربات اسکلت خارجی پایین تنه اکسوپد برای راه رفتن معلولان در نمایشگاه کنگره فزیوتراپی ایرانبیست و هفتمین کنگره سالیانه انجمن فیزیوتراپی ایران امروز چهارشنبه پانزدهم اردی‌بهشت ماه در هتل_المپیک تهران آغاز به کار کرد. شرکت پداسیس، سازنده ربات اسکلت خارجی «اکسوپد» نیز در این کنگره در سالن D غرفه 16 مستقر است.
اکسوپد یک ربات پوشیدنی اسکلت خارجی پایین تنه است که به افراد فلج پایین تنه (paraplegic) امکان راه رفتن می‌دهد. با وجود این دستگاه دیگر نیازی به استفاده از صندلی چرخدار نیست!


نمایشگاه تجهیزات فیزیوتراپی و توانبخشی کنگره فیزیوتراپی در 4 سالن با حضور 80 تولید کننده داخلی و وارد کننده تجهیزات فیزیوتراپی و توانبخشی برگزار می‌شود. در روز نخست، غرفه شرکت دانش بنیان پداسیس با استقبال گسترده ای از سوی متخصصان توانبخشی، مدیران درمانگاههای دولتی و خصوصی تهران و شهرستانها، هلال احمر و موسسه خیریه معلولان رعد مواجه شد.

غرفه شرکت ایرانی پداسیس سازنده ربات اسکلت خارجی پایین تنه اکسوپد برای راه رفتن معلولان در نمایشگاه کنگره فزیوتراپی ایراندکتر شکوهی نماینده انجمن فیزیوتراپی ایران، ضمن بازدید از غرفه و ربات ایرانی اکسوپد، بیان داشت که در صورت وجود پوشش بیمه ای مناسب و حمایت کافی، این دستگاه می‌تواند در سراسر ایران قابل استفاده باشد.
همچنین غرفه پداسیس افتخار میزبانی جناب آقای مهندس پورجعفری و آقای دکتر عابدی از کلینیک فیزیوتراپی بیمارستان میلاد و جناب آقای نیکنامی و آقای قسامی از هلال احمر را داشت.

غرفه شرکت ایرانی پداسیس سازنده ربات اسکلت خارجی پایین تنه اکسوپد برای راه رفتن معلولان در نمایشگاه کنگره فزیوتراپی ایرانپیش از این ربات اکسوپد نخستین بار در چهارمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که از پنجم تا هشتم اردی‌بهشت ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین‌المللی تهران برگزار شد، به صورت عمومی رونمایی شد.
کنگره فیزیوتراپی ایران تا جمعه 17 اردیبهشت از ساعت 10 تا 16 در هتل المپیک ادامه دارد.

غرفه شرکت ایرانی پداسیس سازنده ربات اسکلت خارجی پایین تنه اکسوپد برای راه رفتن معلولان در نمایشگاه کنگره فزیوتراپی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *